сряда, 11 юни 2008 г.

News

Футбол: Брюж пожела Димитър Макриев

Добрият полусезон на българина Димитър Макриев в израелският Ашдод не остана незабелязан от сериозни европейски отбори. Медиите в Белгия съобщават, че грандът Брюж проявява сериозен интерес към нападателя, който за 6 месеца вкара 11 гола и паси тима си от изпадане.Според белгийските медии, “синьо-черните” ще трябва да платят не по-малко от 2 млн. евро, за да се сдобият с услугите на юношата на Левски. Той е желан също така и от другите два най-силни местни отбора - редовният участник в Шампионската лига Андерлехт и тазгодшният първенец Стандард.Ръководството на Брюж иска да вземе и уругвайския национал Карлос Буено. Toй ще бъдe наблюдаван в две контроли тази седмица, преди да се стартират преговори с настоящия му клуб Пенярол (Монтевидео). В случай, че привличането на бившия нападател на Спортинг, Пари СЖ и Бока Хуниорс пропадне, Брюж веднага ще извади оферта за Макриев.Белгийският клуб стяга сериозна селекция за участието си е Купата на УЕФА и новия сезон в Джупитер Лигата, където ще се опита да възвърне позагубените си позиции.
Лека Атлетика: Ивет Лалова пета на спринта в Котбус

Ивет Лалова зае пето място в спринта на 100 метра на международния турнир по лека атлетика в германския град Котбус. Възпитаничката на треньора Константин Миланов финишира пета за 11,61 секунди.Победата извоюва Анджела Уилямс (САЩ) с рекорд на турнира - 11,13 секунди, следвана от Луами Карима (Франция) - 11,37 секунди, Наталия Погребняк (Русия) - 11,55 секунди и Никол Уитман (САЩ) - 11,58 секунди.